Długie zimowe wieczory w domu – okazja do spędzenia czasu z rodziną

Gdy słońce wcześnie zachodzi, wieczory potrafią się nam bardzo dłużyć. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudę. Istnieje wiele form rozrywki, a do zabawy najlepiej zaangażować całą rodzinę, jest to bowiem idealny sposób zacieśniania więzi między pokoleniami. Co zatem można robić wspólnie? Mamy kilka propozycji.

Wieczór z filmem

Niby nic nowego, dość często przecież zasiadamy przed ekranem telewizora. Nam jednak nie chodzi o „zwykłe” oglądanie telewizji. Przy odrobinie chęci możemy zamienić tę czynność we wspaniały rodzinny wieczór filmowy, szczególnie gdy skorzystamy z licznych promocji na Cyfrowy Polsat, NC+, Netia, Vectra czy UPC.

Wiele atrakcyjnych produkcji, współczesnych i sprzed wielu lat, znajdziemy także na płytach DVD, które po korzystnych cenach możemy nabyć na przykład na dvdmax.pl. A może by tak zorganizować maraton filmowy? Rodzina, znajomi, popcorn i inne smaczne przekąski oraz wszystkie odcinki ulubionego serialu lub cyklu filmów fabularnych. Wybór konkretnych obrazów to kwestia gustu: komedia, przygoda, dokument.

Zrób to sam

Dekoracje do mieszkania, ozdoby świąteczne – można je zrobić samu, angażując w to całą rodzinę, z dziećmi na czele. Wystarczy wykazać minimum pomysłowości, a mamy zapewnioną zabawę na kilka długich wieczorów.

Nie ma to jak słowo pisane

Podobno sztuka czytania zanika we współczesnym świecie. Może więc warto raz na jakiś czas zorganizować mały wieczorek z literaturą, czytając wspólnie najbardziej interesujące pozycje na rynku wydawniczym. Kryminał, biografia, a może coś z klasyki, jak Trylogia Sienkiewicza. A gdyby nikt z rodziny nie śpieszył się z odegraniem roli lektora, istnieje jeszcze coś takiego, jak audiobooki. Bogaty asortyment książek i audiobooków znajdziemy w takich sklepach, jak TaniaKsiążka.pl, Storytel.pl, Światksiążki.pl czy Muza SA. Warto skorzystać z aktualnych promocji.

Planszówka – zawsze na czasie

Gry planszowe wszelkiego rodzaju to naprawdę wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną. Jeśli jeszcze żadnej w domu nie mamy, dzięki kodom rabatowym zakupimy je w korzystnych cenach w takich sklepach internetowych, jak Planszowe.pl, które oferują niezwykle bogaty asortyment, wiec z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Interesującą alternatywą dla klasycznych są oczywiście gry komputerowe, przy których również możemy zbierać się całymi rodzinami.

Śpiewać każdy może

A co powiecie na domowe karaoke? Naprawdę warto spróbować, nawet jeśli śpiew nie jest tym, w czym jesteśmy dobrzy. Nawet lepiej, będzie więcej śmiechu, a przecież właśnie o dobrą zabawę tu chodzi!

Czas zaplanować wakacje

W długie zimowe wieczory, gdy za oknem mróz i śnieg, lubimy wracać wspomnieniami do letnich wakacji. To miłe, ale może zamiast odbywać sentymentalną podróż do tego, co już było, warto pomyśleć o przyszłości. Wspólne planowanie następnego urlopu może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny, a przy okazji nauką geografii dla najmłodszych. Warto przy tym rozejrzeć się za atrakcyjnymi promocjami, jakie oferuje nam wiele biur podróży.