Jak zaaranżować ogród na małej przestrzeni?

Przekonanie, że aby móc się cieszyć pięknym ogrodem, trzeba dysponować wielką przestrzenią, jest błędem. Wystarczy przecież odrobina pomysłowości, by na małej powierzchni urządzić piękne skalniaki, kolorowe rabatki oraz miejsce, które pozwoli nam na urządzanie towarzyskich spotkań na świeżym powietrzu.

Zadbany trawnik

Piękny, zielony dywan wokół domu to wspaniała wizytówka każdego, nawet tego najmniejszego, ogrodu. Jak o nią zadbać? Oczywiście za pomocą profesjonalnego sprzętu. Kupony rabatowe na zakupy w sklepach Saturn to szansa na nabycie w przystępnej cenie takich urządzeń, jak kosiarka czy zraszacz do wody. Ważnym wsparciem dla każdego ogrodnika będzie też elektryczny wertykulator, pozwalający na szybkie i dokładne nacinanie darni. Dzięki temu można ją skutecznie oczyścić z chwastów, mchów oraz martwych części roślin.

Skała i zieleń – wyjątkowy duet

Takie kompozycje cieszą się wielką popularnością, a osoby kreatywne zaaranżują je nawet na niewielkiej powierzchni. Ciekawy układ oraz dobrze dobrana roślinność – oto klucz do sukcesu. Kody promocyjne pozwolą każdemu posiadaczowi małej działki wyposażyć się w zestaw poradników na temat aranżacji niewielkich ogrodów oraz zasad urządzania skalniaków. Wiele cennych wskazówek znajdziemy m.in. w pracy Eugeniusza Radziula – miłośnika kwiatów i roślin ozdobnych, który swą wiedzą chętnie dzieli się z innymi hobbystami.

Dekoracje, na które warto postawić

Ogródek nabierze wyjątkowego charakteru w chwili, gdy ozdobimy go ciekawymi dekoracjami. Jakimi? Wbrew pozorom nie muszą być to kolorowe figurki krasnali lub leśnych zwierząt. Coraz większą popularnością cieszą się drewniane rzeźby inspirowane indiańskimi totemami, ozdobne kule, kwietniki ze starych rowerów oraz donice wykonane z niepotrzebnych skrzyń lub wysłużonych butów. Możliwości mamy wiele, a w wyborze ozdób ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Spotkania przy grillu

Nawet najmniejsza działka może stać się doskonałym punktem spotkań ze znajomymi. By urządzić miejsce do grillowania, nie trzeba wiele. Wiklinowe meble do ogrodów nie zajmują zbyt wiele miejsca, a zapewniają wygodę wszystkim uczestnikom spotkania. Jak przygotować jedzenie? W tym pomocne będą takie dodatki, jak elektryczne grille oraz lodówki turystyczne. Atrakcyjne promocje na zakupy w RTV Euro AGD pozwolą nam taniej wyposażyć się w sprzęt, dzięki któremu urządzimy niewielką, za to profesjonalną, kuchnię od chmurką.

Warto pamiętać o świetle

W każdej aranżacji niezwykle istotną rolę odgrywa oświetlenie. By wieczorem przydomowa działka wciąż pięknie się prezentowała, warto w porę zainwestować w odpowiednie lampy. Atrakcyjne promocje w Media Markt to moc okazji dla tych, którzy chcą wyposażyć się w energooszczędne żarówki LED – idealne do rozwiązań wykorzystywanych w ogrodzie. Listwy z niewielkimi diodami pozwolą ozdobić taras lub altankę, z kolei stojące przy chodnikach lampy sprawią, że nawet po zmierzchu będziemy mogli bezpiecznie przechodzić przez ogródek.

Mały skrawek zieleni może być równie piękny i efektowny, jak wielka działka pełna wyjątkowych okazów drzew oraz krzewów. Wystarczy zadbać o ciekawe rozwiązania, by niewielką przestrzeń wokół swego domu przemienić w zielony raj, kuszący niezwykłą atmosferą.