Jak zaplanować wiosenne porządki? 6 praktycznych porad

Wiosenne porządki nie muszą być wielkim wyzwaniem. Wystarczy je w porę odpowiednio zaplanować, by skutecznie uporać się z bałaganem. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, by wyposażyć się w zestaw niezbędnych urządzeń i preparatów. Oto 6 praktycznych porad, dzięki którym szybciej przygotujemy swe mieszkanie na powitanie wiosny.

  1. Czysta podłoga to podstawa

Po długiej zimie, te wielkie powierzchnie wymagają dokładnego oczyszczenia. Pielęgnacj wykładzin oraz pranie dywanów można sobie skutecznie ułatwić. Jak? Najlepiej za pomocą nowoczesnych urządzeń. Kody rabatowe na zakupy w RTV Euro AGD pozwalają nam skorzystać z pomocy wyjątkowego pomocnika – odkurzacza Thomas Aqua+ Pet & Family. Model ten posiada funkcję prania, dzięki czemu szybko możemy się uporać z brudnym dywanem, zanieczyszczoną wykładziną lub tapicerką.

  1. Lśniące szyby

Czyste okno to jaśniejsze wnętrze, warto zatem zadbać o stan szyb. Jak? Można korzystać z płynów oraz ściereczek, można też postawić na wygodę i nowoczesność. Dzięki promocyjnym kuponom, każdy z nas może nabyć w NEONET tak przydatny sprzęt, jakim jest odkurzacz do szyb. Wyposażony dodatkowo w myjkę, pomoże nam w krótkim czasie oczyścić okna z uciążliwych zanieczyszczeń.

  1. Wolne od kurzu meble

Jak nadać meblościance więcej blasku, a jednocześnie skutecznie zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem? Podstawa to korzystanie z odpowiednich preparatów do czyszczenia mebli. W przypadku drewnianych powierzchni najlepiej sprawdzają się te z dodatkiem wosku, z kolei szafki i półki z tworzyw sztucznych najlepiej czyścić preparatami o działaniu antystatycznym. Ich głównym zadaniem jest wprawdzie usuwanie bieżących zanieczyszczeń, jednak specjalna formuła sprawia, że dodatkowo zabezpieczają one czyszczoną powierzchnię przed osadzaniem się kurzu.

  1. Odśwież ściany bez malowania

Odświeżenie tak wielkich powierzchni wymaga wykorzystania odpowiednich środków. Jak czyścić ściany, by nie uszkodzić ich struktury? W przypadku tych pokrytych farbą, należy zrezygnować z mleczek lub detergentów w sprayu. Im łagodniejszych środków użyjemy, tym lepiej. W większości przypadków wystarczy ciepła woda z dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń. Sojusznikiem w walce z tłustymi plamami może się z kolei stać papka, przygotowana z wody i sody oczyszczonej.

  1. Czyste lampy

Oczyszczone abażury to więcej światła. Niestety, mają one wyjątkową skłonność do przyciągania kurzu, zatem nawet regularne czyszczenie daje krótkotrwałe rezultaty. Jak zapewnić sobie najlepsze efekty? W przypadku kloszy szklanych, najlepiej sprawdza się gąbka i wodą z mydłem. Abażury wiklinowe najlepiej czyścić roztworem sody oczyszczonej i wody, z kolei te wykonane ze standardowych materiałów – letnią wodą z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego.

  1. Tkaniny jak nowe

Zasłony i firanki, ozdobne narzuty i obrusy – wszystkie te dodatki należy dokładnie wyprać. Dzięki pralkom oraz coraz lepszym proszkom i płynom, z tym zadaniem można się uporać bez większych problemów. Gdzie jednak rozwiesić większą ilość prania? Atrakcyjne promocje w Świecie AGD pozwolą nam kupić w przystępnej cenie zarówno duże suszarki balkonowe, jak i te, które można umieścić pod sufitem.