Wieczór kawalerski przyszłego pana młodego

Wieczór kawalerski przyszłego pana młodego

Za przygotowanie wieczoru kawalerskiego zwykle odpowiedzialny jest świadek, co nie oznacza, iż sam musi ponosić wszystkie koszty – na imprezę mogą na przykład złożyć się wszyscy goście, czyli koledzy i przyjaciele młodego albo może być on finansowany ze ślubnego budżetu. Największym problemem okazuje się często nie to, kto płaci, ale gdzie i jak zorganizować zabawę. W domu czy może w klubie? I co podarować młodemu, by sprawić mu prawdziwą przyjemność?

Tylko kumple czy wszyscy zaproszeni na ślub mężczyźni – kto powinien wziąć udział w wieczorze kawalerskim?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, kogo należy zaprosić na wieczór kawalerski. Najczęściej pojawiają się na nim najbliżsi znajomi i przyjaciele pana młodego, którzy często również wspólnie tę imprezę planują. Nie jest to jednak regułą. Równie dobrze w zabawie uczestniczyć mogą wszyscy zaproszeni na ślub mężczyźni, szczególnie wtedy, gdy wieczór kawalerski jest niejako częścią całej imprezy i finansowany jest ze ślubnego budżetu. Przyjęło się również, iż ma być to czas spędzony w męskim gronie – ostatnie kawalerskie szaleństwo przed złożeniem przysięgi małżeńskiej.

Kto powinien być zaproszony

Impreza w nocnym klubie a może Escape Room, czyli gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Pomysłów na zorganizowanie wieczoru kawalerskiego jest chyba tyle, ilu przyszłych panów młodych. Gdy impreza ma się odbywać tylko w małych gronie przyjaciół, można wybrać najprostszą ze wszystkich opcji, czyli clubbing: wizyta w jednym klubie lub nocny maraton po tych mniej lub bardziej ulubionych. Przy większej liczbie uczestników z pewnością lepiej jest zarezerwować stół (a nawet salę) w jednym konkretnym lokalu, by uniknąć ewentualnych problemów z brakiem miejsca. Dzięki naszym kuponom rabatowym ciekawą alternatywą jest również weekendowy wypad do morskiego lub górskiego kurortu bądź grill nad mazurskim jeziorem.

Escape Room

Wieczór kawalerski, choć tak właśnie się kojarzy, nie musi być wcale suto zakrapianą alkoholem imprezą. Ostatnio modne stają się tzw. escape roomy, czyli pomieszczenia, z których uczestnicy zabawy muszą się wydostać, pokonawszy wcześniej stawiane im przeszkody i rozwiązując rozmaite zagadki. Inną ciekawą opcją jest gra w paintball – dorosłą wersję przedszkolnej zabawy w wojnę – lub park linowy. Podobnych możliwości jest wiele: loty balonem lub paralotnią, skoki na bangee lub ze spadochronem. przejażdżki rajdowymi samochodami czy wizyta w wirtualnym świecie – liczne atrakcje tego typu znaleźć można między innymi na stronie SuperPrezenty.pl – warto skorzystać z aktualnych promocji!

Przejażdżka samochodem sportowym

Alkohol czy książki – idealny prezent dla przyszłego pana młodego

Częstym problemem gości jest również to, jaki prezent wręczyć przyszłemu panu młodemu. Erotyczne gadżety mogą być zabawne, ale po zakończeniu imprezy szybko lądują w koszu na śmiecie. Zawsze sprawdzonym podarkiem jest butelka dobrego alkoholu – chyba, że młody jest abstynentem. Innym pomysłem mogą być perfumy, pudełko cygar, komplet dzieł ulubionego pisarza – nasze kody rabatowe z pewnością pozwolą ci znaleźć coś odpowiedniego. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze stanowi o wartości prezentu!

Prezenty i gadżety