Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Warto jest zatem dbać o dobrą oprawę tych „zwierciadeł”, czyli o skórę pod nimi. Jest to najdelikatniejszy fragment powierzchni ludzkiego ciała, na którym najszybciej uwidaczniają się: zmęczenie, stres, zła dieta, a nawet problemy ze zdrowiem i stosowanie różnego rodzaju używek. Niestety, z powodu jej struktury, na skórze pod oczami najwcześniej pojawiają się również zmarszczki. Dlatego wymaga ona szczególnej pielęgnacji, by jak najdłużej zachowała młody i zdrowy wygląd.

Już dwudziestolatki mogą używać kremu pod oczy

Już dwudziestolatki – jak twierdzą kosmetolodzy – mogą zacząć używać odpowiednich kremów pod oczy. Co prawda w tym wieku zmarszczek jeszcze nie widać, ale procesy starzenia się skóry już się rozpoczęły. A 4-5 lat później zaczynają powoli zanikać włókna kolagenowe, których w skórze pod oczami i tak jest mniej niż na pozostałych partiach twarzy.

Pamiętać trzeba tylko, że młoda cera nie potrzebuje silnych preparatów, ponieważ jej zdolności regeneracyjne są nadal doskonałe. Na kremy przeciwzmarszczkowe przyjdzie jeszcze czas – w tym wieku postawić warto przede wszystkim na kosmetyki, które dbają o prawidłowe nawilżenie skóry.

Idealny krem pod oczy

Idealnym kremem pod oczy z pewnością nie jest ten, który stosuje się na całą twarz. Musi być to produkt specjalnie opracowany do pielęgnacji skóry pod oczami. Wybierając go, należy zwrócić uwagę na skład. Dobry preparat powinien zawierać między innymi witaminy B3, B5, C, pro-retinol, antyoksydanty oraz filtry UV. Nasze kody promocyjne z pewnością pozwolą każdej Pani zakupić preparaty odpowiednie do jej potrzeb i wieku, które znaleźć można w takich renomowanych sklepach, jak Drogeria Natura, iPerfumy.pl, Sephora, Perfumesco.pl, Nocanka.pl czy Douglas.

Warto pamiętać, że kremy pod oczy dla osób w wieku 20-30 lat powinny zawierać związki wzmacniające warstwę lipidową. Panie w wieku 30+ dobrze zrobią, wybierając produkty pobudzające regenerację naskórka. Kosmetyki dla kobiet 40+ mają za zadanie stymulować produkcję kolagenu oraz chronić przed wysychaniem i wiotczeniem skóry, co zapewnia retinol, witaminę C i kwas hialuronowy w nich zawarte. Kobiety w wieku 50-60 lat potrzebują środków z koenzymem Q10 czy komórkami macierzystymi. W preparatach dla pań powyżej 60 lat ważne są składniki odmładzające.

Krem pod oczy nakłada się tak

Krem pod oczy należy nakładać w taki sposób, by nie rozciągać skóry – przyśpiesza to bowiem tworzenie zmarszczek, których powstawaniu kosmetyk ma przecież zapobiegać. Nanosi się zatem niewielkie ilości preparatu w kilku punktach na skórę, po czym delikatnie go wklepuje – najlepiej opuszkami serdecznych palców – zaczynając od zewnętrznej krawędzi oka.

Kosmetyk najlepiej stosować dwa razy dziennie: rano – większość z nich nadaje się do stosowania pod makijaż, byle nie wcześniej niż 10 minut przed jego nałożeniem – oraz wieczorem. Nie wolno zapomnieć, by przed zastosowaniem kremu pod oczy dokładnie oczyścić skórę z kurzu i innych zanieczyszczeń, które ograniczają wchłanianie.